De aluminiumbouwers van Entropal hebben in hun fabriek in Geldermalsen een bijzondere vliesgevel geproduceerd. Het is naar eigen zeggen de grootst mogelijke ruit die te maken is en ook brandwerend is.
Het gaat om een Schüco aluminium vliesgevel FW 50 + BF met een afmeting van 4.60 x 4.50 meter. Deze vliesgevel is door Schüco zo ontworpen dat hij minimaal 30 minuten brandwerend is. “Hier zitten meerdere ruiten in”, licht directeur Adrie van Kessel toe. “De grootste ruit heeft een afmeting van 2.30 bij 3.80 meter en heeft een gewicht van bijna 600 kilo.” Een dergelijk grote ruitafmeting was volgens hem tot nu toe onmogelijk voor brandwerende aluminium vliesgevels.
De vliesgevel is onlangs getest bij Efectis in Bleiswijk en heeft de brandproef met succes doorstaan. De aluminium vliesgevel is 37.48 minuten brandwerend. Beoordeeld is de tijd die een brand nodig heeft voor uitbreiding van de ene ruimte naar de andere ruimte (WBDBO) en wanneer de dragende functie verloren gaat (brandwerendheid op bezwijken).