Met het appartementengebouw Kotmanpark in Enschede zetten AM en woningcorporatie De Woonplaats een nieuwe stap in de richting van de ontwikkeling van energieneutrale gebouwen. Een van de genomen stappen was het kiezen van de oriëntatie. Die is pal zuid omdat dat de meeste warmtewinst oplevert in de winter, terwijl er in de zomer door de hoge zonnestand minder warmte de woning binnenkomt dan bij een oost- of westgeoriënteerde gevel. De zon is gemakkelijker buiten te houden met een klein overstek.
Bekijk hier het hele project »
Dit complex is gebouwd onder het Bouwbesluit 2003, toen ging men er nog van uit dat de markt dit zelf zou regelen. Ik snap het ook nooit zo. Een buitendeur moet in de basis gewoon laagdrempelig zijn, ongeacht voor welke doelgroep je bouwt.
Ook hier weer hetzelfde probleem: met rolstoel of rollator mag/kan je je eigen balkon niet op. Waarom houdt men zo weinig rekening met deze eis, die gewoon in het Bouwbesluit staat?