Binnenkort wordt gestart met de realisatie van een grote uitbreiding en renovatie van de KPN Toren aan de voet van de Erasmusbrug. V8 architects maakte het ontwerp. De entree met restaurants en een Experience Center is voor iedereen toegankelijk.
Architect Renzo Piano
Het ontwerp van V8 architects is zorgvuldig gerelateerd aan de oorspronkelijke architectuur van architect Renzo Piano. De Italiaanse architect is geconsulteerd om recht te kunnen doen aan de aanvankelijke intenties van dit in 2000 gerealiseerde markante gebouw. Zowel de aanpassingen en de uitbreiding zijn door hem positief ontvangen.
Toegankelijk aan drie zijden
De uitbreiding wordt gekarakteriseerd door een volledige glazen gevel die ‘flirt’ met de bestaande pyloon. Het glas plooit zich vloeiend om de pyloon en volgt de schuinstand van dit iconische element. De nieuwe plint creëert een aantrekkelijke en transparante landing van de toren en maakt het gebouw toegankelijk aan drie zijden: straat, plein en kade. De uitbreiding functioneert als een ‘terminal’ en omvat onder andere een auditorium voor 350 mensen, 2 restaurants, een Experience Center. De KPN Toren zal 1.600 werkplekken bieden. De werkzaamheden worden in maart gestart en naar verwachting eind 2017 afgerond.
Projectgegevens
Locatie: Wilhelminakade 123, Rotterdam
Programma: Kantoor, Experience Center, auditorium, restaurant
Opdrachtgever: REAL I.S. AG / KPN Nederland
Architect: V8 architects
Projectmanagement: Savills
Adviseur constructie: Royal Haskoning DHV
Adviseur installatie: Deerns
Adviseur akoestiek en bouwfysica: DGMR
Adviseur brandveiligheid: DGMR
Aannemer: Dura Vermeer
Bruto vloeroppervlakte: uitbreiding en renovatie 25.490 m2
Ontwerp: 2016
Realisatie: 2017
3D visualisaties: ©V8 architects