Een lange muur moet worden voorzien van een dilatatie om scheurvorming te voorkomen. Alleen jammer dat de metselaar niet wist wat een dilatatie is. Dat is namelijk geen dichtgevoegde verticale voeg of iets dergelijks. Een dilatatie hoort voldoende ruim en zo uitgevoerd te zijn dat de muurdelen ook daadwerkelijk kunnen werken.
Dilatatie of niet
28 juli 2011
5 reacties op “Dilatatie of niet”
Geef een reactie
Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.
DIT VIND JE MISSCHIEN OOK INTERESSANT
Premium artikelen
Bekijk alle Premium berichtenBouwspecial Warmtepompen
De Bouwspecial Warmtepompen zet trends en ontwikkelingen op het gebied van warmtepompen op een rij en beschrijft in een paar artikelen concrete toepassingen van warmtepompen in gebouwen.
![](https://www.bouwwereld.nl/wp-content/uploads/2022/07/Cover-Bouwwereld-292x400.jpg)
Meest gelezen
- Te veel ventilatie
- MPG-aanscherping per 1 juli 2025: wat verandert wel en wat niet?
- Ultralichtgewicht balkon: hol van binnen met enorme betonbesparing
- ‘Huis uit de fabriek, is dat goed? Ja, dat is goed’
- Highlights BouwBeurs 2025: Videojournaal dag 5
- Architecten aan de Maas laat zien hoe het anders kan
Is het ook niet een dunne dilatatievoeg voor zo’n lange muur?
In ieder geval heeft de metselaar er om gedacht: pluspunt!
En zoals rb al zei: Hopelijk is er gekleurde elastische kit gebruikt ipv voegspecie om af te dichten?
Publiceer in deze rubriek eens gedetailleerde foto’s. Hier is niet te zien of er iets fout is.
RB, dat is wat ik dus ook dacht. Een grijze elastische kit zou het ook nog kunnen zijn. Wat in mijn ogen wel net zo mooi is. Een open dilatatie kijk je zo donker in.
Verder wel een strak gemetselde muur… Kan me nauwelijks voorstellen dat een metselaar die dit zo kan opzetten, niet weet wat een dilatatie is. Maar mischien heb ik wel teveel vertrouwen in bouwend Nederland. Deze rubriek is er tenslotte niet voor niets 😉
Volgens mij heeft de metselaar een prima dilatatie gemaakt, maar heeft de voeger hem dichtgezet. Wat ik uit de foto niet op kan maken is de voegvulling; is dit voegspecie (wat niet goed is) of is het een speciaal voor dilataties bedoelde kit?