Kingspan Energy introduceert een totaalplan voor vervanging van asbestdaken in de agrarische sector. Het concept bevat verschillende disciplines in één pakket. Hiermee speelt Kingspan Energy in op het verbod op asbestdaken per 2024 vanuit Rijksoverheid.
Asbestsanering zonder vezelemissie
Kingspan Energy komt met Future Proof op de markt: een energiebesparende totaaloplossing voor vervanging van asbestdaken in agrarische sector. Het concept bestaat onder meer uit asbestsanering zonder vezelemissie tot en met het aanbrengen van zonnepanelen en verzorgen van de financiering.
Volgens Rijksoverheid ligt er in Nederland momenteel ongeveer 120 miljoen vierkante meter asbesthoudend materiaal op daken, waarvan 80 miljoen op agrarische gebouwen. ‘De agrarische markt kampt met een capaciteitsprobleem’, stelt Ivo Stroeken, projectmanager bij Kingspan Energy. ‘Nu wordt zo’n 4 miljoen vierkante meter asbest gesaneerd per jaar in de Nederlandse markt. Als we op dit tempo doorgaan, halen we de deadline van 2024 niet. Met Future Proof boeken we tijdwinst.’
Speciaal schuim op asbestdak
Het agrarisch bedrijf kan volledig operationeel blijven: voorraden of vee blijven staan tijdens de werkzaamheden. Daarnaast kunnen medewerkers van Kingspan Energy acht uur achter elkaar doorwerken zonder gezondheidsrisico’s. Dit is mogelijk door het inspuiten van een speciaal schuim (FIBREsafe) op het asbestdak. Dit trekt door de golfplaten heen en kapselt asbestvezels in. Als de plaat breekt, komt er dus geen asbest vrij, waardoor gezondheid niet in gevaar komt.
Daarnaast worden er ook energiebesparende maatregelen getroffen, zoals het aanbrengen van zonnepanelen. Met dit duurzame aspect speelt Kingspan Energy in op de eis van (bijna) energieneutraal bouwen in 2020.
Project Asbestsanering Henny Hesselink te Winterswijk
Veehouder Henny Hesselink uit Winterswijk heeft gekozen voor Kingspan Future Proof. Het dak van zijn stal, waarin 250 varkens zijn gehuisvest, is inmiddels vervangen. Bekijk hieronder de video over dit project.
@Laurens: idd er wordt geen dak ingepakt om te laten zitten. Ik kwam tot een andere conclusie na lezen van het artikel.
@noor: Waar staat dat het asbestdak ingepakt wordt? Juist. Nergens. Het wordt gewoon verwijderd.
zie het filmpje op: http://www.kingspanfutureproof.nl/
Het rijk wil dat de asbestdaken verwijderd worden. Zij wil niet dat ze worden ingepakt. Het enige voordeel dat daarmee behaald wordt is dat ze niet meer aan de buitenlucht bloot worden gesteld.
Maar wanneer je ervan uitgaat dat de laatste asbest in gebouwen 20 jaar geleden is toegepast, dan vraag ik me af waarom je zo’n dak in zou gaan pakken.
Vaak zit er mos en algengroei op. Dat zal toch voor het “inpakken” verwijderd moeten worden. Komt er geen asbest vrij wanneer je het dak “inpakklaar” maakt? En hoe ziet een dak van 20 jaar of ouder er verder uit? Is dat werkelijk niet aan vervanging toe?
Het zou kunnen dat er brand uitbreekt. Dan komen er asbestvezels vrij, ook wanneer een ingepakt dak brand.
Wanneer een stuk van een ingepakt dak afbreekt, komt er gewoon asbest vrij want dat zit er nou eenmaal in.
IN mijn ogen dus geen oplossing dit Kingspan product.
Welke waterwerende dakbedekking kan of komt er overheen?