Ga naar hoofdinhoud

Martijn Nijland over vastgoedfinanciers: ‘Zonder duurzame portefeuille sta je vroeg of laat buitenspel’

Martijn Nijland is gepokt en gemazeld in de vastgoedfinanciering. Hij ziet dat bancaire en non-bancaire vastgoedfinanciers steeds vaker meer zekerheid willen over het duurzame karakter van gebouwen. Bovendien is hij van mening dat gebouweigenaren, ontwikkelaars en investeerders beter op duurzaamheid moeten inspelen. Om dat concreet te maken riep hij als zelfstandig ondernemer Paris Proof Real Estate Finance (PPREF) in het leven.

Wanneer en vooral waarom besloot je PPREF op te richten? “In 2013 had ING, waar ik toen werkte, een team samengesteld om op de Nyenrode Business Universiteit een zomer lang na te denken over een aantal strategische thema’s. Een van die thema’s was groene financiering. We deden aanbevelingen aan de toezichthouder, de kapitaalmarkten en stakeholders toen zij in toenemende mate vroegen naar het groengehalte van onderpanden en financieringen. Dat heeft onder andere geleid tot het beleid van ING om sterk te sturen op EPC-labels. Dat was elf jaar geleden en het heeft zich sindsdien verder ontwikkeld.”

“EPC’s zijn samen met BREEAM nog steeds leidend in de beoordeling van duurzaamheid, maar de laatste paar jaren is daar de transitie van theoretisch verbruik naar daadwerkelijk verbruik bij gekomen. In vastgoed vertaalt dat zich in een analyse die CRREM heet; Carbon Risk Real Estate Monitor. De Dutch Green Building Council, de DGBC, heeft daar een afgeleide van gemaakt. Dat is de Paris Proof analyse. En Paris Proof appelleert op zijn beurt weer aan het Parijsakkoord.”

Premium artikel

Het artikel dat je probeert te lezen is een  Premium  artikel
 Premium  artikelen zijn alleen toegankelijk voor premiumleden én abonnees van Bouwwereld.

Digitaal basis

Voor 7,95 per maand (excl. btw) sluit je al een  Premium abonnement af. Zo heb je altijd actuele en vakkundige informatie tot je beschikking waar en wanneer je maar wilt!

Bekijk de aanbieding 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.