Ga naar hoofdinhoud

Geluids- en trillingscomfort in lichtgewicht bouwsystemen berekenen

Er wordt steeds vaker gebouwd met geprefabriceerde, lichtgewicht elementen. Dit is niet alleen duurzaam door het geringe materiaalverbruik, maar lichte bouwsystemen zijn ook snel te monteren en flexibel bij veranderingen in het gebruik van een gebouw.

Lichtgewicht bouwen vraagt echter wel om extra aandacht voor het geluids- en trillingscomfort van een woning. Daarom heeft TNO de afgelopen jaren samen met een aantal partners zoals Bouwen met Staal, veel onderzoek gedaan naar geluids- en trillingscomfort in lichtgewicht bouwsystemen. Daarbij zijn rekenmodellen ontwikkeld om de overdracht van geluid en trillingen nauwkeurig te voorspellen. Deze modellen zijn gevalideerd aan metingen in proefopstellingen en bestaande gebouwen. De kennis die daarbij is opgedaan over trillingsreductie, is vertaald naar rekenmethodes en praktische tips voor constructief ontwerpers. Deze kennis is gratis beschikbaar gesteld op de website www.lichterbouwen.nl.

Blijf voorop in de bouw met de Bouwwereld nieuwsbrief

Ontvang elke week het laatste (product)nieuws, trends en ontwikkelingen over bouwtechniek in je mailbox. Sluit je aan bij 16.000 bouwprofessionals en mis niets!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.