Er komt een nieuw soort cement op de markt dat niet alleen geen koolstofdioxide verbruikt, maar het ook absorbeert. Het Londense bedrijf Novacem dat het cement ontwikkelt, spreekt van een noviteit die de betonindustrie op zijn kop kan zetten.
Het cement zou even sterk zijn als het veelgebruikte Portlandcement en ook de productie zou evenveel kosten. Het cement bestaat uit een mengsel van magnesiumsilicaat in plaats van calciumcarbonaat, waardoor het in staat is CO2 te absorberen.
De productie van cement zorgt voor een van de grootste vormen van uitstoot van koolstofdioxide. Jaarlijks is het verantwoordelijk voor 5% van de CO2-uitstoot. Verwacht wordt dat de vraag naar cement in 2020 met 50% stijgt.
Het nieuwe cement wordt in 2014 op de markt gebracht.
Bron: Duurzaamgebouwd.nl