Ga naar hoofdinhoud

Binnen kwartier balkon vanuit kraan verankeren zonder stempels

Schöck presenteerde op de BouwBeurs de nieuwste versie van het achteraf-balkonmontagesysteem: Isokorf IsoQlick. Dit systeem maakt het mogelijk om een balkonplaat binnen 15 à 25 minuten te verankeren. In navolging van zijn voorgangers is de krachtopname van het montagesysteem met 200% vergroot en de drukcapaciteit verhoogd. Daarmee kan volgens sales-engineer Paul Hofman een aannemer of gevelbouwer prefab balkonelementen stempelloos en steigerloos verankeren.

Schöck brengt al jarenlang onder de noemer Isokorf constructieve verankeringssystemen op de markt voor de achteraf-montage van uitkragende bouwdelen. Ze zijn een oplossing voor bouwprojecten waar de ruimte beperkt is en een efficiënt bouwproces centraal staat. Het product bestaat uit stalen voorspanstrengen die aan weerszijden uit een geïsoleerd stalen blokelement steken en daarmee een thermische onderbreking zijn bij de aansluiting van balkons en andere uitkragende bouwdelen met de binnenvloer. 

Tijd- en kostenbesparing

Een andere functie waar aannemers en gevelbouwers steeds meer behoefte aan hebben is het achteraf monteren van balkons. Dit betekent dat deze elementen niet in de ruwbouwfase hoeven te worden gestort. Hofman legt uit: “Dat scheelt fors in bouwkosten en levert een aanzienlijke tijdsbesparing op. Bij de achterafmontage is het gebouw al wind- en waterdicht en dus hoef je daarvoor geen tijdelijke voorzieningen te treffen. Daarnaast is het maken van een bekisting niet nodig. Dat scheelt de aannemer echt tonnen, afhankelijk uiteraard hoeveel balkons er op een gevel geplaatst worden.”

Geen onderstempeling

Eerdere versies van het Isokorf Qlick systeem moesten wel in de ruwbouw worden ‘meegenomen’ en tijdelijke ondersteuning van het balkon was ook nodig. Bij de IsoQlick is geen tijdelijke onderstempeling meer nodig. Het balkonelement kan direct vanuit de kraan op de plek van bestemming worden gehesen en de monteurs kunnen van binnenuit het gebouw het balkon positioneren en stellen.

Twee types

Het verankeringssysteem is compatibel met allerlei gevelmaterialen. Behalve betoncasco’s zijn ook sandwichgevels en houtskeletbouwelementen geen beletsel om het systeem toe te passen. De aannemer of gevelbouwer heeft keuze uit twee type IsoQclick: A of B. Bij type A zit de aansluiting voor de strengen in de vloer en bij type B in het balkon. Een ander hangt volgens de sales-engineer af van de volgorde in het bouwproces.

“Spannend product”

Volgens de sales-engineer van Schöck tonen veel aannemers, constructeurs en architecten op de BouwBeurs en daarbuiten interesse in het achteraf-montagesysteem dat sinds kort het KOMO-certificaat draagt. “Vooral constructeurs vinden het een spannend product, maar als ze Schöck er vroeg bij betrekken in de ontwerp- en engineeringsfase, dan is de montage van het systeem 9 van de 10 keer kinderspel.”

Blijf voorop in de bouw met de Bouwwereld nieuwsbrief

Ontvang elke week het laatste (product)nieuws, trends en ontwikkelingen over bouwtechniek in je mailbox. Sluit je aan bij 16.000 bouwprofessionals en mis niets!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.