Inkoopbeleid
De minister kijkt ook naar de mogelijkheid om het gebruik van de twee metalen aan te pakken via het nieuwe duurzame inkoopbeleid van de overheid. Deze maatregel zou iets minder verstrekkend zijn, omdat dan alleen bij bouwprojecten waar de overheid opdrachtgever is, het gebruik van zink en koper aan banden wordt gelegd.
De ambitie van het Rijk om vanaf 2010 voor 100 procent duurzaam in te kopen heeft grote gevolgen voor de bouwsector. De overheid koopt jaarlijks voor een slordige 40 miljard euro in, de helft daarvan is direct of indirect aan de bouw gerelateerd.
Overleg
De fracties in de Kamer maken zich zorgen over de voortgang van het overleg tussen de minister en de bouwsector.
Aanleiding is de kritiek die de sector onlangs uitte. Volgens de brancheverenigingen Bouwend Nederland, Uneto-VNI, Onri, NVTB, BNA, Fosag en NOA gaat alles nu volledig buiten de sector om, waardoor een mislukking welhaast onontkoombaar is.
Bron: SenterNovum